Államilag támogatott képzés - téma hozzászólásai
Iránypont Ifjúsági Információs Pont
Betűméret állítása:

Államilag támogatott képzés

Létrehozta: kovacsjozsef
buknicz orsi
2014-01-30
Szia!

Elsősorban pályaválasztási tanácsadással foglalkozom, tehát olyan fiatalokkal, akik tanácstalanok ezen a területen. Ezért kevésbé vagyok jártas abban, amit kérdezel.

Utána néztem a felsőoktatási törvényben, ezt a linket beteszem ide neked:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100204.TV

Itt az 50 § -ban található a záróvizsgával kapcsolatos infók.
Eszerint 2 éven belül kell letenned, bármelyik vizsgaidőszakban próbálkozhatsz.
Olvasd át alaposan. És emellett szerintem nyugodtan kérj információt az egyetemed Oktatási Irodájában /Tanulmányi osztályán.

Üdvözlettel: Orsi

Kedves Orsi! Azt szeretném megkérdezni, hogy az államvizsgával mennyiszer lehet próbálkozni? Vagy ez intézményenként vált...
snotra
2014-01-30
Kedves Orsi!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az államvizsgával mennyiszer lehet próbálkozni? Vagy ez intézményenként változik?
Eddig kétszer jelentkeztem be, de eddig sajnos még nem tudtam egyiken sem részt venni.

Köszönöm válaszod!
kovacsjozsef
2013-09-03
Diplomás szakképesítéssel rendelkezem, ahol a régi rendszerben 8 félévet használtam fel a 4 évi tanulmányaim során. Az abszolutóriumon túl diplomát is szereztem. Azóta eltelt 4 év, jövőre újra felvételizni akarok a felsőoktatásba, vagy mesterszakon tanulnék tovább.
Jól tudom, hogy az állam 12 félévet támogat, és így nekem még 4 félévnyi, 2 évnyi tanulásra van lehetőségem?
buknicz orsi
2013-09-03
Kedves József!
Igen, jól tudod! Amennyiben 8 félévet használtál el állami finanszírozásban, még van 4 féléved. Igen, az állam 12 félévet finanszíroz.
Az lehet a nehézség, hogy mester képzésben kevés az állami finanszírozású...de ha találsz ilyet, akkor hajrá!

Én jelenleg épp így tanulok mesterképzésen :)

Üdv: Orsi

Hozzászólás hozzáadásához REGISZTRÁLJON vagy LÉPJEN BE rendszerünkbe