Mi leszek ha nagy leszek? - téma hozzászólásai
Iránypont Ifjúsági Információs Pont
Betűméret állítása:

Mi leszek ha nagy leszek?

Létrehozta: eszter0825
Igazából már a téma is sokat elárul. Elképzelésem sincs , hogy mi szeretnék lenni és elég sok kellemetlen szituációba keveredtem már miatta. Ebben az esetbe mi legyen ? Töltöttem már ki különböző kérdőíveket , de nem sokat segítettek. 8 éves korom óta az egésségügyben gondolkodtam , de valahogy már nem vonz annyira ez a pályafutás. :) Mindenféle segítséget elfogadok :)) Köszönöm

buknicz orsi
2013-10-25
Szia Eszter0825:)

Jó a kérdés, és nem egyszerű a válasz!
Mivel egyáltalán nem ismerlek, csak nagyvonalakban tudok segíteni innen távolról.

Mivel sem saját ötlet nem nagyon van, sem a tesztek nem segítettek:
- ülje le a szüleiddel először, és kérdezd meg, hogy ők mit javasolnak, kb milyen területen tudnak téged elképzelni

- tedd meg ugyanezt a legjobb barátaiddal
- és ha van olyan tanárod, akivel jóban vagy, és van bizalmad felé, szintén kérd ki a véleményét

HA ezt megtetted, összegezd.
- Ülj le magaddal is:) Tegyél fel magadnak is kérdéseket: miben vagyok jó, mik az erősségeim, mire vágyom...
És mi az, amiben biztos nem tudod és akarod magad elképzelni. Sokszor az is segít, ha kizársz lehetőségeket, hiszen szűkül a kör.

- Egy objektív tényező: milyen jegyeid vannak, mely tantárgyat szereted tanulni, miben vagy jó? Mire elegek a pontjaid?

Talán (nem vagyok benne biztos) felsőoktatásban gondolkodsz.
Ahhoz, hogy tudj választani, szét kell nézni, hogy egyáltalán milyen lehetőségeid vannak. (ez nem csak a felsőoktatási szakokra igaz).
Itt találod a listát:
http://www.felvi.hu/felveteli/szakok_kepzesek/szakleirasok/!Szakleirasok/index.php/szakleirasok/index

Ha ráklikkelsz a területekre, azon belül megtalálod az egyes szakokat. HA a szakok nevére rákattintasz, ott egy részletes leírást is találsz.

Ha felsőoktatás - akkor a felvi.hu oldalt nagyon alaposan nézd át.

HA szakmákban gondolkodsz, akkor nézd meg azt az oldalt, ahol bemutató kisfilmeket látsz szakmákról.
http://eletpalya.munka.hu/filmek

NA első körben ennyi, kaptál bőven feladatot!:)

remélem segít, ha van még kérdésed, írj!

Üdv: Orsi

Hozzászólás hozzáadásához REGISZTRÁLJON vagy LÉPJEN BE rendszerünkbe